חברות קידום אתרים ומערכות CRM

ישנן חברות רבות הזקוקות לשירותי CRM, החל בעסקים קטנים מסורתיים ועד לבעלי משרדי הייטק מתקדמים. הטרנד החדש ההולך ומתפתח בשנים האחרונות הוא תחום שלם, תחום קידום האתרים המקצועי (מקצועי כמובן – תלוי בחברת הקידום…).

קודם כל – מהו קידום אתרים?

קידום אתרים מהווה את מכלול הפעולות שאנו מבצעים על מנת שאותו האתר שעליו אנו מפעילים את הקידום, יתקדם במנועי החיפוש, ובראשם, כמובן – גוגל. קידום אתרים בגוגל מתחיל באתר ונגמר מחוץ לאתר, בין לבין – יש המון "מילות מפתח", "קישורים", "דומיין" ועוד מאות פרמטרים המהווים בעצם את אותה המפה שעל ידיה גוגל "מחליטים" באיזה מיקום להוסיף את האתר שלך בתוך האינדקס עצמו של גוגל.

מי עושה קידום אתרים?

קידום אתרים באינטרנט נעשה על ידי חברות קידום אתרים או מקדמים פרטיים שהם בדרך כלל חיות אינטרנט טורפות, לפחות קידום אתרים מקצועי. העניין הוא שהרבה פעמים, אנשים מבקשים ללמוד את תחום קידום האתרים, והם הולכים ומשלמים המון כסף על מנת להפוך להיות מקדם אתרים. אך בעצם, אותם האנשים הללו לא באמת מסוגלים לקדם אתרים בצורה מקצועית. אותם האנשים גם מחפשים דבר נוסף – לקוחות. הבעיה היא שאותם הלקוחות הם לקוחות לאימון – כלומר, אף אחד לא באמת רוצה לשלם המון כסף ולהיות חיית מעבדה שעל גבה אותו מקדם האתרים המתחיל – רוצה להתלמד…

מדוע חברות קידום אתרים זקוקות למערכת CRM

חברות קידום אתרים זקוקות למערכות CRM – ומערכת ניהול לקוחות לחברת קידום אתרים היא דבר שהוא בגדר "חובה", בעיקר מאחר וחברות אלו עובדות הרבה דרך המחשב והאינטרנט. מערכת CRM יכולה להקל מאוד על חייהם של אותן חברות קידום אתרים, שברוב המקרים זקוקים בעיקר לסדר וארגון של הדברים על מנת להפוך את חייהם לקלים יותר.

לסיכום

בואו נסכם ונאמר כי תחום קידום האתרים הוא תחום מאוד נרחב, שיש בו הרבה מאוד פרצות. לא כל אחד מבין את התחום הזה, ולא כל אחד צריך להיות מקדם אתרים, אך הבעיה היא שאין איזשהו מתווה ל"תואר" בתחום קידום האתרים. מערכות CRM יכולות לעזור מאוד לאותם חברות קידום אתרים שזקוקות לסדר וארגון של כל הדברים. בהצלחה.

דילוג לתוכן