מדוע SAAS תוכנה כשירות

הדרך שבה נעשה שימוש בתוכנות כגון CRM ו ERP השתנתה מאוד ממה שהיה נהוג פעם. היישומים הנצרכים כשירות מחוץ לרשת המקומית הופכים נפוצים יותר ויותר בעסקים רבים. תפיסה זו מכונה תוכנה כשירות, או SaaS. יישומי Saas מתקדמים כוללים בתוכם API (ממשקים) מובנים המאפשרים ליצור ולשלב יישומים קיימים יישומים עם יישומי SaaS שנמצאים מחוץ לארגון.
לפלטפורמה שכזו הנצרכת כשירות ישנם יתרונות עצומים עבור עסקים קטנים וגדולים כאחד:
פלטפורמה הנצרכת כשירות מתבססת על צריכת כוח מחשוב על גבי האינטרנט – Cloud Computing. כוח מחשוב שכזה מאפשר ליצור יישומי אינטרנט במהירות, ללא העלות הגבוה והמורכבות של קניה ותחזוקה של תוכנה וחומרה בבית.
Cloud Computing מספק את כל ההתקנים הדרושים כדי לתמוך להשלים מחזור החיים של בניית יישום הניתן לצריכה תוך התבססות על הרשת כולה:

Cloud Computing

הפלטפורמה של Zoho הינה יישום קלאסי של שירות הנצרך לפי דרישה, מה שמביא לשליטה מלאה על יישום פיתוח ופריסת הפתרון. בכך יכולה Zoho ליצור יישומי אינטרנט מותאמים אישית ולספק אותם במהירות, תוך התגברות על רבים מהקשיים העומדים בד"כ עבור מי שינסה לספק פתרון שכזה באופן עצמאי: אירוח הפתרון על שרתים יקרים, תחזוקת וגיבוי השרתים, ניהול בסיסי הנתונים וכד'.

לפי Gartner, "עד 2022, למעלה מ 78% מספקי התוכנה העצמאיים יציעו באופן בלעדי או חלקי את הישמומים שלהם במודל Saas". פלטפורמה הניצרכת כשירות (CloudComputing) מסייעת למשתמשים עסקיים למזער את העלויות ומגבירה את הפרודוקטיביות שלהם. להלן מספר יתרונות השימוש ב- Cloud Computing עבור משתמשים עסקיים:

  • ביצוע הפרויקט במהירות – Time Tomarket
  • מזעור סיכונים – לא נדרשת השקעה מקדמית גבוה
  • ניהול מרכזי של המידע
  • פרודוקטיביות משופרת
  • גישה למידע מכל מקום, בכל עת – שיפור שיתוף הפעולה בניהול התהליכים העסקיים
  • גישה מאובטחת המתואמת לצרכיו הספציפיים של הארגון.
דילוג לתוכן